Naujienos

2013 05 14

Penktasis ąžuolyno sodinimas sulaukė išskirtinio dėmesio

Gegužės antrąjį šeštadienį, Kėdainių rajone, Pašiliuose, jau penktą kartą susirinko daugiau nei 300 svečių iš visų Lietuvos kampelių. Nepaisant įvairių tą dieną vykusių renginių, į jubiliejinį ąžuolų sodinimą atvyko net du ministrai, LR Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir LR Teisingumo ministras Juozas Bernatonis. 2009 m. pradėtame kurti Ąžuolyne „Neregėta Lietuva“ gausus talkininkų būrys pasodino dar 3 000 ąžuolų. Dabar ąžuolyne auga per 23 000 medžių.

Idėja išleisti specialią Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtą knygą ir pasodinti ąžuolyną kilo albumo „Neregėta Lietuva“ autoriui Mariui Jovaišai. Albumas „Neregėta Lietuva 2009“ ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą sodinama po ąžuolą. Ilgainiui tai bus ne tik ąžuolynas, bet ir įdomi aplinka, kurioje bus galima leisti laisvalaikį.

Projekto autorius Marius Jovaiša dėkojo visiems, kurie palaiko šią patriotinę idėją. Visi, atsiuntę užpildytas registracijos formas, bus įrašyti ąžuolyno atminimo lentose, jiems bus išduodami pažymėjimai.

Šiais metais tai buvo jubiliejinis, penktasis sodinimas. Kad būtų įgyvendinta svajonė pasodinti 50 000 ąžuoliukų, gali prireikti penkių, o gal ir daugiau metų.

„Jau penktą kartą susirenkame sodinti ąžuolų, tai puiki proga pabūti gamtoje ir pabendrauti. Vartydami praėjusių sodinimų nuotraukas jau galime matyti, kaip paaugo ne tik ąžuoliukai, bet ir mūsų vaikai, o būtent jie ir matys tikrąjį didžiausio ąžuolyno Lietuvoje grožį ”, - sakė Marius Jovaiša

Kadangi ąžuolas yra stiprybės, užuovėjos ir jėgos simbolis, jubiliejinio sodinimo proga organizatoriai pakvietė visus svečius prisidėti ir prie organizacijos “Gelbėkit vaikus” vykdomos dienos centrų programos, tam buvo renkamos lėšos.

“Labai prasminga, kad būtent ąžuolynas mūsų ateinančioms kartoms primins, kokie vieningi ir darbštūs mes būname, kai turime bendrą tikslą” – sake Kėdainių urėdas Juozas Girinas.

Ąžuolų sodinimas jau tapo gražia tradicija, albumus nusipirkę žmonės jau žino, kad gegužės pradžioje vyks talka. Džiugu, kad sodinimo šventėje kasmet dalyvauja vis daugiau vaikų ir jaunimo.

2008 metų pradžioje pasirodęs albumas „Neregėta Lietuva“ išleistas 11 kalbų: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, ispanų, lenkų, italų, švedų, prancūzų, japonų ir kinų. Įvairiose pasaulio šalyse surengta jau 17 albumo pristatymų ir parodų.

Šiais metais numatytos dar dvi parodos, Portugalijoje ir Kinijoje.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e